„Život má ten smysl, který mu dáme.“

O mně

Narodil jsem se 4. dubna 1976 v Havířově. A i když jsem většinu svého života strávil v Praze, na Ostravsko se vždy rád a pravidelně vracím. Je to možná klišé, ale ta zvrásněná hornická krajina bude vždy krajem mého srdce. V roce 2000 jsem absolvoval Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy, obor politologie. Politika mě vždy zajímala jako vědní obor i fenomén, který je pevnou součástí naší společnosti. I proto jsem už během vysokoškolských studií působil jako asistent senátorky a od roku 1999 pak jako poradce předsedkyně Senátu Parlamentu ČR.

Přelomový byl pro můj život rok 2001, kdy jsem nastoupil do Českého rozhlasu jako marketingový a PR manažer. Otevřel se tím pro mě nový svět média veřejné služby, který jsem si zamiloval se všemi jeho klady i zápory a kterému jsem se rozhodl zasvětit svoji profesní dráhu – až na roční přestávku, kdy jsem působil v korporátní komunikaci Komerční banky. V říjnu 2006 jsem byl jmenován ředitelem marketingu a PR Českého rozhlasu, od dubna 2010 jsem se stal ředitelem Odboru komunikace a vnějších vztahů.  

Od 1. listopadu 2011 jsem zastával funkci náměstka generálního ředitele pro strategický rozvoj. K 1. dubnu 2013 jsem nastoupil na pozici náměstka generálního ředitele pro program a vysílání a od 21. ledna 2016 jsem generálním ředitelem Českého rozhlasu. Je to pro mě velká čest i závazek a – zcela upřímně – i jeden ze splněných snů a poslání. Médium veřejné služby, jakým je Český rozhlas, je totiž institucí celospolečenského významu, která provází své posluchače po celý jejich život. Ukazuje jim myšlenkové proudy, předkládá různé názory, nutí je přemýšlet a pomáhá jim s orientací v současném komplikovaném světě.

Středobodem mého života je ale především moje rodina a mé čtyři děti. Každý den si opakuji, jaké mám štěstí, že je mám, můžu s nimi sdílet zážitky, učit je poznávat nové věci, cestovat s nimi. Rodina je tak mým největším životním úspěchem a zároveň i „koníčkem“.