„Život má ten smysl, který mu dáme.“

Kondolence k úmrtí Karla Gotta

V úterý 1. října zemřel zpěvák a mnohonásobný zlatý slavík Karel Gott. Zde je plné znění kondolence, kterou jsem zaslal jeho rodině.

Vážená paní Gottová, 

dovolte mi, abych Vám jménem Českého rozhlasu i jménem svým vyjádřil hlubokou soustrast s náhlým úmrtím Vašeho manžela. 

Těžko se hledají slova, kterými by bylo možno vyjádřit smutek nad odchodem legendy našeho kulturního světa. Karel Gott byl člověk, který svým uměním překlenul generační rozdíly ve vkusu i oblibě hudebního stylu. Jeho zpěv milovali mladí i ti dříve narození, Češi, Slováci, Němci i lidé mnoha dalších národností.

S Českým rozhlasem byly spojeny již jeho začátky. Nelze ani spočítat kolik hodin strávil ve Studiu A v rozhlasové budově v Karlíně, kolik hodin pak v dalších studiích na pražských Vinohradech. Pořad „Zpátky si dám tenhle film“, který moderoval, poslouchaly desetitisíce posluchačů. Vystupoval na rozhlasových akcích, srdce posluchačů získával na pódiích rozhlasových plesů, doprovodných akcí Prix Bohemia Radio a hlavně v našem vysílání. Neobešla se bez něj jediná hitparáda, zábavný pořad, jeho písně zněly v pořadech titulkových i v proudovém vysílání.

Odešel vynikající člověk, zpěvák, moderátor, ale v neposlední řadě milující otec rodiny. Karel Gott ale nikdy neodejde z naší paměti. Ve vysílání Českého rozhlasu nám ho budou stále připomínat jeho písně a pořady.

S upřímnou lítostí 

René Zavoral