„Život má ten smysl, který mu dáme.“

Česká společnost slaví 30 let svobody, ale bez dialogu se dál neposune

Za několik málo dní si občané bývalého Československa připomenou události 17. listopadu roku 1989. Od chvíle, kdy naše společnost znovu začala budovat demokracii, uplyne již neuvěřitelných 30 let. Český rozhlas přemýšlel, jakým způsobem se listopadovým událostem věnovat a zvolil podle mého názoru velmi důstojnou cestu. Podařilo se mu na jedno pódium přivést osobnosti, které určovaly vývoj naší republiky i okolních zemí po roce 1989, a také řadu renomovaných expertů - sociologů, historiků či ekonomů. Konference "Evropa bez železné opony: 30 let svobody" se tak stala možná jednou z posledních příležitostí, jak aktéry revolučního roku 1989 vyslechnout, vyzpovídat, konfrontovat a zhodnotit, jestli byly jejich i naše naděje a ideály naplněny.

Více

Insider podcast: Ve veřejnoprávním médiu se vzdáváte některých práv a svobod

Šéf Českého rozhlasu René Zavoral se postaral o pořádný rozruch, když do veřejnoprávního média přivedl moderátora Luboše „Xavera“ Veselého. Ten čelí kritice některých médií a částečně i Rady pro rozhlasové a televizní vysílání kvůli své vstřícnosti v rozhovoru s premiérem Andrejem Babišem. „Médiím unikl Petr Gazdík, Alexandr Vondra, Adam Vojtěch a další. Ale když se hostem stal premiér, tak nastal problém,“ říká Zavoral v nejnovějším díle podcastu Insider.

Více

Prohlášení k manipulativnímu článku týdeníku Respekt

Důrazně se ohrazuji proti dalšímu manipulativnímu článku týdeníku Respekt. Redaktorka Ivana Svobodová již poněkolikáté v materiálu věnovaném Českému rozhlasu překrucuje fakta a předkládá domněnky a pomluvy s cílem diskreditovat vedení Českého rozhlasu i samotný Český rozhlas jako médium veřejné služby. Jako zdroj její manipulace pak slouží téměř výhradně „anonymní zdroje“. 

Více