„Život má ten smysl, který mu dáme.“

Český rozhlas a ukrajinská veřejnoprávní vysílací společnost UA:PBC uzavřely dohodu o spolupráci

Český rozhlas dnes na mezinárodní konferenci Radiodays Europe v Praze uzavřel dohodu o vzájemné spolupráci s ukrajinskou veřejnoprávní vysílací společností UA:PBC. Společně s členem představenstva UA: PBC Andriyem Taranovem jsme svým podpisem stvrdili, že obě veřejnoprávní instituce budou jakožto členové Evropské vysílací unie i nadále rozvíjet bilaterální vztahy v oblasti rozhlasového vysílání.

Více

Reakce na otevřený dopis vedoucího Kanceláře prezidenta republiky Vratislava Mynáře

Vážený pane kancléři, reaguji tímto na Váš otevřený dopis a stížnost ze dne 9. 5. 2022, která se týká obsahu tří novinářských článků zveřejněných na zpravodajském webu iROZHLAS.cz pod titulky: „Skartaci tajných dokumentů na Hradě nařídil sám Mynář. Zahájena byla ještě ten den, kdy vydal pokyn; Hrad je v podezření, že zničil dalších 32 tajných zpráv. Například o aktivitách Ruska na Ukrajině; Mynář odletěl bez vědomí premiéra a ministra zahraničí do Kataru.‚ Skandální,‘ říká senátor Fischer“.

Více

Reakce Českého rozhlasu na článek serveru SeznamZprávy.cz

Český rozhlas se důrazně ohrazuje proti článku zveřejněnému dne 20. 5. 2022 na serveru SeznamZprávy.cz pod titulkem „Český rozhlas tajil, že mu uvízly desítky milionů v padlé „ruské“ bance“. Článek spojuje manipulativním způsobem vzájemně nesouvisející informace, vyvolává záměrně dojem netransparentního jednání, a v důsledku toho poškozuje dobré jméno Českého rozhlasu a jeho generálního ředitele.

Více