„Život má ten smysl, který mu dáme.“

EBU chce být dravější, posílí komerční aktivity

Evropská vysílací unie (EBU) stanula na uplynulém valném shromáždění v Dublinu před zásadní otázkou: Bude dál sázet na jistotu a konzervativnost, nebo se stane větším dravcem v evropském mediálním světě? I za podpory Českého rozhlasu zvolila možnost druhou, která je podle mého názoru správná.

Více

Malý krok pro posluchače, obrovský skok pro rozhlas

Hned v titulku jsem si dovolil parafrázovat legendární větu Neila Armstronga, kterou pronesl, když jako první člověk v historii vstoupil 20. července 1969 na Měsíc. Pro Český rozhlas takový historický okamžik nastal, když spustil 1. června 2017 řádné digitální vysílání v DAB+. Díky tomu nyní posluchačům v Praze a okolí nabízíme v digitální kvalitě všechny celoplošné, příslušné regionální i digitální stanice.

Více

Inspirující týden v Plzni

Minulý týden se Česká republika stala poprvé hostitelskou zemí zasedání Rozhlasového shromáždění Evropské vysílací unie. Se svými 14 členy je Rozhlasový výbor EBU (EBU Radio Committee) hlavním statutárním orgánem pro evropské veřejnoprávní rozhlasy. Rozhoduje o strategických prioritách pro rozhlasové vysílání v Evropě a rovněž formuluje společná stanoviska veřejnoprávních rádií v oblasti legislativy, autorsko-právních otázek v hudební oblasti či digitalizace a podporuje rozvoj rozhlasového vysílání v členských zemích EBU.  

Více